BERNARDINO Extra Dry Prosecco DOC Treviso, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8004595052897 |
| Třída kvality: | DOC |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 14 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Aromatika: | Výrazná, s náznakmi jablka a banánu |
| Chuť: | Svieža, ovocná s dokonalou rovnováhou sladkosti a kyselín, ideálne na akýkoľvek čas |
| Alkohol: | 11,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 5-7 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat |
Bernardino Prestige Prosecco DOC Extra Dry je vynikajúce šumivé víno, ktoré pochádza z Treviso DOC, srdca regiónu Prosecco.
Vyrobené je výlučne z hrozna odrody Glera, zberaného medzi koncom septembra a polovicou októbra. Toto Prosecco je pravou ukážkou talianskeho remesla. Po jemnom lisovaní nasleduje fermentácia pri kontrolovaných teplotách a sekundárna fermentácia v uzavretých cisternách na kvasinkách po dobu dvoch mesiacov. Tento proces zabezpečuje jeho jemnú, no výraznú perláž a svetlo slamenú farbu s zelenkavými odleskami.
Profil tohto Prosecca je výrazne ovocný s náznakmi jablka a banána, čo mu dodáva typicky svieži a ovocný charakter.
Na podnebí je víno svieže, čisté a veľmi harmonické, s dokonalou rovnováhou medzi sladkosťou a kyslosťou.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
