DAMA DEL ROVERE Brenton Durello Spumante Brut, 0,75l
Toto skvelé spumante brut je výnimočným vínom, ktoré vám pripomenie taliansku pohostinnosť a lásku k životu
| Kategorie: | Sekt |
|---|---|
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, rodinná oslava, večírek, banket, párty, svatba, Vánoce / Silvestr, aperitiv |
| Země původu: | Itálie |
| Oblast: | Veneto |
| Odrůda hroznů: | Durello |
| Zbytkový cukr: | 5,6 g/l |
| Kyseliny: | 7,5 g/l |
| Barva: | Jasná, jiskřivá s živým perlením |
| Aromatika: | Zelené jablko a citrusy s kvetinovými nuansami |
| Chuť: | Vyvážená s príjemnou kyselinkou a osviežujúcim záverom |
| Alkohol: | 12,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,0 bar |
| Metoda: | Charmat |
| Párování s jídlem: | vegetariánské jídlo, čerstvé saláty, ryby, sushi, lehké předkrmy |
Brenton Durello Spumante Brut je vynikajúce spumante, ktoré pochádza z vinárstva Dama del Rovere v Taliansku. Toto víno je vyrobené z odrody hrozna Durello, ktoré sú pestované v oblasti Veneto a Friuli.
Víno Brenton Durello Spumante Brut sa vyznačuje sviežou a ovocnou arómou, ktorá je doplnená jemnými tónmi citrusov a zeleného jablka. Na chuť je víno osviežujúce a suché, s jemnými bublinkami a príjemnou kyslosťou.
Toto víno je ideálne ako aperitív a skvelo sa hodí k morským plodoch, šalátom a ľahkým jedlám. Brenton Durello Spumante Brut sa podáva chladené pri teplote okolo 8-10°C.
Víno Brenton Durello Spumante Brut je balené v elegantnej fľaši o objeme 0,75 litra. Víno získalo mnohé ocenenia a je obľúbené medzi milovníkmi kvalitného vína.
Vinárstvo Dama del Rovere sa zameriava na výrobu kvalitných vín z miestnych odrôd hrozna. Vinárstvo sa snaží používať organické metódy pestovania hrozna a výroby vína a snaží sa o minimalizovanie svojho vplyvu na životné prostredie.
Vína z vinárstva Dama del Rovere sú charakteristické svojou vynikajúcou kvalitou a zrkadlia terroir a klimatické podmienky oblasti Langhe v Taliansku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
"Dama del Rovere“ sa zrodila s ročníkom 2003 v Brognoligo di Monteforte d'Alpone, historickej zóne Soave Classico v provincii Verona. Názov je inšpirovaný malou sochou Madony, ktorá leží v dube v oblasti Tremenalto, kde rodina vlastní 4 hektáre vinohradov.
Držitelia Massimo, Wine Expert zo San Michele all'Adige a Davide sú podporovaní skúsenosťami ich otca a starého otca, vedomosťami agronóma Gabriela Posenata a experta na víno Giampaola Chiettiniho.
Osobitná východná/severovýchodná expozícia viníc spolu s hlbokou a úrodnou pôdou vulkanického pôvodu dáva vínam mnoho osobitostí: chuť je plná, šťavnatá a so stopou horkých mandlí; buket pripomína jemné a silné vône. Vo vinohradoch sa všetky agronomické postupy vykonávajú ručne, čím sa kladie najvyšší dôraz na zdravie územia i hrozna.
Šumivé vína Durello sa vyrábajú výlučne z hrozna „Durella“, pôvodom z Brentonu, v zóne Monti Lessini, v nadmorskej výške do 500 metrov nad morom.
Vínna pivnica na výrobu a zrenie vína leží pár km od hlavného sídla, v Brenton di Roncà, v nadmorskej výške až 450 metrov nad morom. V pivnici sa rodina venuje výrobe vína pomocou veľmi moderných technológií. Rešpektujú však prirodzenosť a autentickosť. Takto môžu skombinovať tradíciu, kultúru a vedu, aby získali typické a vysokokvalitné produkty zóny Soave a Durello.

