GEMIN Extra Brut Pioniere Rive Di Santo Stefano Valdobbiadene Prosecco DOCG, 0,75l
Inovácie a dedičstvo vo fľaši
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8016478121002 |
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | rodinná oslava, slavnostní příležitost, víno pro znalce |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 0-1 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Bledě žlutá se zelenkavými odstíny |
| Aromatika: | Kytica jemných balzamikových bylín, jemná vôňa kvasníc a ovocia, ako sú zlaté jablká, hrušky a broskyne |
| Chuť: | Pikantná, svieža a príjemne kyslá |
| Alkohol: | 12,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8°C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Roční produkce: | 5.000 lahví |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Párování s jídlem: | mořské plody, sushi, jemné sýry, ustřice |
Gemin Valdobbiadene DOCG Rive di Santo Stefano Extra Brut Pioniere je mimoriadne šumivé víno z prestížnej vinárskej oblasti Valdobbiadene, konkrétne z ručne zbieranej vinice v zóne Santo Stefano.
Vyrobené zo 100 % odrody Glera, pochádzajúcej z jedinej polohy na strmých kopcoch, kde vzniká vinifikácia bez šupiek, s riadenou teplotou 16 °C. Rmut fermentuje na bielo a víno je uvedené na trh vždy až rok od zberu, čo garantuje jeho výnimočnú harmóniu.
Vďaka veľmi nízkemu zvyškovému cukru (0-1 g/l) je to výrazne suché Extra Brut s čistou a výraznou minerálnou a sviežou aromatikou.
Po napití poteší jemným a dlhotrvajúcim perlením, noblesou a sviežosťou, pričom chuťový profil je podčiarknutý bielymi kvetinami, zeleným jablkom, citrusmi a dotykom mandlí.
Výnimočné víno s medzinárodnými oceneniami (Decanter, Falstaff, IWSC, WineHunter), ktoré reprezentuje top úroveň regiónu Valdobbiadene DOCG: 90–91 bodov vo viacerých renomovaných svetových súťažiach.
Sila a elegancia tohto prosecca vynikne pri servírovacej teplote 6–8 °C a najlepšie doplní ustrice, krevety, sachimis, ale aj suché predjedlá alebo krémové syry. Produkcia obmedzená na 5000 fľiaš, ideálne na špeciálne príležitosti aj gurmánske zážitky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Príbeh značky Gemin je príbehom Guglielma Bortolomiola, ktorého všetci v Valdobbiadene poznali pod prezývkou "Gemin". Bol to vizionár a jeden zo zakladateľov Confraternita del Prosecco, ktorý veril v potenciál strmých kopcov dávno predtým, než sa stali svetoznámymi. Dnes vinárstvo vedie jeho dcéra Paola Bortolomiol s rodinou, pričom verne strážia otcov odkaz.
Filozofia Spumanti Gemin je postavená na udržateľnosti (certifikácia SQNPI) a ručnej práci. Ich vinice sa nachádzajú v srdci zóny UNESCO, často na tak strmých svahoch, že hovoríme o "hrdinskom vinohradníctve". Gemin sa nesnaží víno "vylepšovať" v pivnici; ich cieľom je zachovať intaktnú kvetinovú aromatiku Glery, ktorú získala vďaka chladným nociam a vápencovému podložiu. Pre TRIVINO.SK je Gemin symbolom historickej kontinuity a nefalšovanej kvality.
Odkaz vinárstva: Neuspokojte sa len s priemerným „prosecchinom“, ale prežite emócie spolu s priateľmi a rodinou pri pohári VALDOBBIADENE DOCG GEMIN. Na zdravie všetkým.

