BERNARDINO Rosé Brut Prosecco DOC Treviso, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8004595052842 |
| Třída kvality: | DOC |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera, Pinot Noir (Rulandské modré, Pinot Nero, Blauburgunder) |
| Zbytkový cukr: | 13 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Korálová růžová s jasnými odstíny |
| Aromatika: | Svieža a ovocná s náznakmi grepfruitu, maliny a kvetinových tónov |
| Chuť: | Mäkká, suchá a zamatová s vynikajúcou sapiditou a trvalou ovocnou dochuťou |
| Alkohol: | 11,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 5-7 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat |
DOC Rosé je jemné šumivé víno, ktoré sa pýši svojou výnimočnosťou a eleganciou.
Toto ružové Prosecco pochádza z oblasti Treviso DOC a je vyrobené z 90% hrozna Glera a 10% Pinot Noir. Víno prešlo jemnou vinifikáciou so soft pressing metódou a kontrolovanou fermentáciou pri teplotách 12-14°C, po ktorej nasledovala druhá fermentácia v uzavretých cisternách so zrením na kvasinkách po dobu dvoch mesiacov.
Víno sa vyznačuje jemnou, ale intenzívnou perlivosťou a krásnou koralovou ružovou farbou s jasnými odtieňmi. Aróma je lahodne svieža a ovocná, s náznakmi grepfruitu a maliny, doplnené o kvetinové tóny. Na podnebí je víno mäkké s príjemnou suchosťou a zamatovou textúrou, vynikajúcou sapiditou a trvalou dochuťou.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
