COLLINE GUIZZETTE Rosé Brut Nature Col Fondo Frizzante, 0,75l
Kvintesencia ružovej harmónie
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | Ostatní |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera, Raboso |
| Zbytkový cukr: | 0 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Svůdná světle růžová |
| Aromatika: | Náznaky drobného červeného ovocia sprevádzaného kvetinovými tónmi ruže, chlebovej kôrky a kvasníc |
| Chuť: | Svieža s prítomnou kyselinkou, slané tóny, výborne piteľné so suchým záverom lesnej jahody |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 7 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,0 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Tradiční metoda |
| Párování s jídlem: | těstoviny, drůbež, ryby, jemné sýry, rizoto |
Spojenie elegancie dvoch vín - Raboso a Glera. Víno je osviežujúcim a elegantným prejavom talianskeho šarmu, ktorý sa vynára zo spojenia dvoch tradičných odrôd — Raboso a Glera. Toto cuvée vytvára kontrast medzi silou a jemnosťou: výsledkom je víno s žiarivou ružovou farbou a jemným, vytrvalým perlením, ktoré okamžite upúta pohľad.
Vo vôni víno rozvádza príťažlivé tóny malého červeného ovocia — moruší, černíc, ríbezlí — ktoré dopĺňajú jemné kvetinové akcenty ruže, kôrky pečiva a kvasiniek. Tento aromatický profil pôsobí ako zapojenie všetkých zmyslov — evokuje chuť, predvída zážitok.
Na jazyku je víno svieže, s výraznou, čistou kyselinkou, ktorá podopiera ovocné tóny, dodáva dynamiku a živý charakter. Víno je suché, dochuť je stabilná, perzistentná a príjemne suchá. Vďaka tomu ide o veľmi pitný rosé s výbornou pitelnosťou, kde každý dúšok pozýva k ďalšiemu.
Toto víno je ideálne ako aperitív, k predjedlám z bielej ryby, risottu, jemnému mäsu alebo zeleninovým pokrmom.
Psychologicky pôsobí ako sofistikovaná voľba pre chvíle, keď chcete oslniť, no zároveň zostať subtílni — víno, ktoré v sebe spája farbu, ovocie, jemné bublinky a taliansku noblesu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Spoločnosť má svoje korene už v roku 1800, kedy boli zakúpené pozemky v obci Valdobbiadene, konkrétne na území Cartizze, ktoré bolo kedysi majetkom grófov Onigo, Pola a Battaia.
Zaccaria, známy aj ako Berto, bol vášnivým a oddaným ochrancom tejto pôdy. Udržiaval ju s láskou, využívajúc len dva voly na prácu na viniciach. V roku 1940 začal vyrábať víno Cartizze v niekoľkých drevených sudoch.
Koncom 60. rokov 20. storočia sa do firmy pridal Pierinov manžel Guido. Po niekoľkých rokoch sa rozhodol rozšíriť ich podnikanie nákupom ďalších viníc v oblasti Cartizze a neskôr viníc DOCG v meste Valdobbiadene.
V roku 1970 Guido rozšíril výrobu vína v ich vinohrade prijatím moderných technológií, ktoré boli v tej dobe k dispozícii. V roku 1982 sa jeho syn Roberto, ktorý mal vtedy iba trinásť rokov, začal aktívne zapájať do rodinného podniku, pretože aj on mal rovnakú vášeň pre vinárstvo. V roku 2000 Roberto predstavil svoje prvé fľaše šumivého prosecca vyrobené vo vinohrade a zároveň sa mu podarilo zvýšiť produkciu tradičného vína "col fondo", z ktorého vinárstvo vzniklo.
V priebehu času pokračovali v nákupe nových viníc a po dvoch rozšíreniach vinohradu v rokoch 2012 a 2017 sa rodina Agostinetto rozhodla v roku 2018 postaviť degustačnú miestnosť, ktorá ponúka úchvatné výhľady na vinice Cartizze. V tejto miestnosti môžete ochutnať ich vína v príjemnej spoločnosti ich srdečnej rodiny.

