DALDIN Brut Tre Dame Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8025398002063 |
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | rodinná oslava, večírek, banket, párty, romantická večeře, dar pro dobrého přítele |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 4 g/l |
| Kyseliny: | 5,8 g/l |
| Barva: | Živá slámově žlutá se slabými zelenkavými odlesky |
| Aromatika: | Svieža a intenzívna, so širokým ovocným tónom jablka Renetta a citrusových plodov, podčiarknutých jemnou vôňou bielych kvetov |
| Chuť: | Plná a elegantná, vyznačuje sa vyváženou kyslosťou a chuťou |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Položka byla vyprodána… | |
Tre Dame, ako je z jeho názvu zrejmé, je víno s hlbokou rodinnou väzbou a históriou. Pomenované po troch "vinárkach" rodiny - Lene, Norme a Alessandre - toto víno nepochybne odráža lásku, vášeň a odborné znalosti týchto troch žien. Prívlastok "long charmat" ukazuje na techniku fermentácie, ktorá je dlhšia ako bežné metódy charmat. Týmto procesom víno získava hlbšiu a komplexnejšiu chuť a vôňu. 90-dňová druhá fermentácia určite prispieva k jeho krémovej textúre a sviežim tónom kvetinového chleba a kvasníc, ktoré sú tak typické pre kvalitné šumivé vína. Toto ročníkové víno z Valdobbiadene je priam stvorené pre spoločenské príležitosti. S jeho suchým, ale aromatickým charakterom je ideálnym aperitívom, najmä v kombinácii so slanými krutónmi. Súčasne jeho jemná štruktúra a komplexné tóny môžu skvele doplniť jedlá, ako sú ryby.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
