GEMIN Brut Cuvee Spumante 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8016478111003 |
| Třída kvality: | Ostatní |
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, večírek, banket, párty, víno na terasu, balkon |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera, Trebbiano, Pinot Grigio |
| Zbytkový cukr: | 9 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá se světle zelenými tóny |
| Aromatika: | Citrusová s tónom čerstvého chleba |
| Chuť: | Živá svieža príjemná chuť |
| Alkohol: | 12,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 8-10 °C |
| Tlak v láhvi: | 4,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
Pozvite svoje zmysly na oslavu s týmto jedinečným vínom, vytvoreným z harmonického spojenia rozličných odrôd hrozna. Jeho žiarivá chuť a hlboke intenzívne arómy sú ako pozvánka na tanec.
Perfektné na výrobu sviežich kokteilov alebo ako aperitív, ktorý dokonale doplní každý začiatok večera. Jednoduchá elegancia v každej fľaši.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Príbeh značky Gemin je príbehom Guglielma Bortolomiola, ktorého všetci v Valdobbiadene poznali pod prezývkou "Gemin". Bol to vizionár a jeden zo zakladateľov Confraternita del Prosecco, ktorý veril v potenciál strmých kopcov dávno predtým, než sa stali svetoznámymi. Dnes vinárstvo vedie jeho dcéra Paola Bortolomiol s rodinou, pričom verne strážia otcov odkaz.
Filozofia Spumanti Gemin je postavená na udržateľnosti (certifikácia SQNPI) a ručnej práci. Ich vinice sa nachádzajú v srdci zóny UNESCO, často na tak strmých svahoch, že hovoríme o "hrdinskom vinohradníctve". Gemin sa nesnaží víno "vylepšovať" v pivnici; ich cieľom je zachovať intaktnú kvetinovú aromatiku Glery, ktorú získala vďaka chladným nociam a vápencovému podložiu. Pre TRIVINO.SK je Gemin symbolom historickej kontinuity a nefalšovanej kvality.
Odkaz vinárstva: Neuspokojte sa len s priemerným „prosecchinom“, ale prežite emócie spolu s priateľmi a rodinou pri pohári VALDOBBIADENE DOCG GEMIN. Na zdravie všetkým.

