GEMIN Extra Dry Cuvee Spumante, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8016478107006 |
| Třída kvality: | Ostatní |
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, večírek, banket, párty, grilovačka, víno na terasu, balkon |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera, Trebbiano, Pinot Grigio |
| Zbytkový cukr: | 16 g/l |
| Kyseliny: | 5,5 g/l |
| Barva: | Světlá slámově žlutá |
| Aromatika: | Jemná a svieža |
| Chuť: | Harmonická a okrúhla |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
Ochutnajte víno súzvuku chutí, vytvorené z rôznych druhov hrozna, ktoré v sebe skrýva živú chuť a omamujúcu vôňu. Jeho príjemná piteľnosť a flexibilita ho predurčujú ako skvelú voľbu do vášho obľúbeného kokteilu. Ideálne je tiež ako aperitív, ktorý upúta vaše zmysly svojou jednoduchosťou a sviežosťou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Príbeh značky Gemin je príbehom Guglielma Bortolomiola, ktorého všetci v Valdobbiadene poznali pod prezývkou "Gemin". Bol to vizionár a jeden zo zakladateľov Confraternita del Prosecco, ktorý veril v potenciál strmých kopcov dávno predtým, než sa stali svetoznámymi. Dnes vinárstvo vedie jeho dcéra Paola Bortolomiol s rodinou, pričom verne strážia otcov odkaz.
Filozofia Spumanti Gemin je postavená na udržateľnosti (certifikácia SQNPI) a ručnej práci. Ich vinice sa nachádzajú v srdci zóny UNESCO, často na tak strmých svahoch, že hovoríme o "hrdinskom vinohradníctve". Gemin sa nesnaží víno "vylepšovať" v pivnici; ich cieľom je zachovať intaktnú kvetinovú aromatiku Glery, ktorú získala vďaka chladným nociam a vápencovému podložiu. Pre TRIVINO.SK je Gemin symbolom historickej kontinuity a nefalšovanej kvality.
Odkaz vinárstva: Neuspokojte sa len s priemerným „prosecchinom“, ale prežite emócie spolu s priateľmi a rodinou pri pohári VALDOBBIADENE DOCG GEMIN. Na zdravie všetkým.

