GEMIN Extra Dry Prosecco DOC Treviso, 0,2l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOC |
| Vhodná příležitost: | večírek, banket, párty, víno na terasu, balkon |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 16 g/l |
| Kyseliny: | 5,5 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá |
| Aromatika: | Jemná |
| Chuť: | Intenzívna, hladká |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,20l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | šroubovací uzávěr |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 2,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Párování s jídlem: | drůbež, ryby, aperitiv, bílé maso |
| Položka byla vyprodána… | |
Objavte klenot z provincie Treviso: Prosecco vyrobené z prvotriednej Glery.
Toto oslnivé Prosecco vás prekvapí svojou žiarivou slamovo žltou farbou, ktorá dokonale kontrastuje s jeho delikátnou vôňou. Očarí vás jeho bohatá a intenzívna chuť, ktorá oživí každý moment. Ako skvelý úvod do večera ho odporúčame podávať ako aperitív, ale jeho elegancia sa vyníma aj ako záverečná pocta jedlu.
Pre maximálny zážitok servírujte v pohároch Bellied pri optimálnej teplote 8-9° C a nechajte sa unášať tými najjemnejšími tónmi, ktoré tento nápoj ponúka. Doprajte si skutočný gurmánsky zážitok!
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Príbeh značky Gemin je príbehom Guglielma Bortolomiola, ktorého všetci v Valdobbiadene poznali pod prezývkou "Gemin". Bol to vizionár a jeden zo zakladateľov Confraternita del Prosecco, ktorý veril v potenciál strmých kopcov dávno predtým, než sa stali svetoznámymi. Dnes vinárstvo vedie jeho dcéra Paola Bortolomiol s rodinou, pričom verne strážia otcov odkaz.
Filozofia Spumanti Gemin je postavená na udržateľnosti (certifikácia SQNPI) a ručnej práci. Ich vinice sa nachádzajú v srdci zóny UNESCO, často na tak strmých svahoch, že hovoríme o "hrdinskom vinohradníctve". Gemin sa nesnaží víno "vylepšovať" v pivnici; ich cieľom je zachovať intaktnú kvetinovú aromatiku Glery, ktorú získala vďaka chladným nociam a vápencovému podložiu. Pre TRIVINO.SK je Gemin symbolom historickej kontinuity a nefalšovanej kvality.
Odkaz vinárstva: Neuspokojte sa len s priemerným „prosecchinom“, ale prežite emócie spolu s priateľmi a rodinou pri pohári VALDOBBIADENE DOCG GEMIN. Na zdravie všetkým.

