VARASCHIN Brut 1930 Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
Exkluzívne prosecco so sviežou chuťou a noblesou
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | rodinná oslava, večírek, banket, párty, svatba, slavnostní příležitost |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 7 g/l |
| Kyseliny: | 5,6 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá |
| Aromatika: | Intenzívna so sviežimi tónmi citrusových plodov |
| Chuť: | Krémová, svieža s minerálnymi tónmi |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8°C |
| Tlak v láhvi: | 5,0 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Párování s jídlem: | mořské plody, těstoviny, jemné sýry, grilovaná zelenina |
| Položka byla vyprodána… | |
VALDOBBIADENE 1930 – Prosecco Superiore DOCG Brut je výnimočné šumivé víno pochádzajúce z prestížnych viníc v oblastiach San Pietro di Barbozza a Santo Stefano v srdci Valdobbiadene, v nadmorskej výške 300 metrov. Pestovanie prebieha systémom Double-arched cane na podnoži 420/A a hrozno sa zberá ručne v polovici až koncom septembra.
Víno je vyrobené z odrody 100 % Glera, tradičnou metódou Martinotti (Charmat). Po jemnom lisovaní v pneumatickom lise nasleduje fermentácia pri kontrolovanej teplote, zrenie muštu na kvasinkách po dobu 2–3 mesiacov a následne minimálne 4 mesiace zrenia v autokláve. Pred fľaškovaním prebieha tartarická stabilizácia pri –4 °C a mikrofiltrácia.
Farba vína je jasne slamovo žltá, s jemnými a vytrvalými bublinkami a hodvábnou penou. Vôňa je jemná a ovocná, s tónmi bielej broskyne, jablka odrody rennet, vistérie a sladkej citrónovej kôry. Chuť je mäkká, harmonická, svieža, s jemnou kyselinkou a minerálnym dozvukom, ktorý zvyšuje jeho eleganciu.
Vďaka svojej univerzálnosti sa hodí ako štýlový aperitív, no zároveň aj k predjedlám, rizotám a jemným rybím pokrmom.i.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Meno Varaschin je v oblasti Valdobbiadene synonymom pre korene a kontinuitu. Vinárstvo, ktoré v roku 1930 založil Matteo Varaschin, sídli v San Pietro di Barbozza, čo je historické a duchovné centrum produkcie Prosecca (sídlo Bratstva Valdobbiadene). Dnes, pod vedením Luigiho a jeho dcér, predstavuje Varaschin most medzi "starou školou" a modernou enológiou.
Ich filozofia je postavená na uchovaní pamäte terroir. Varaschin sa nesnaží o "medzinárodný" štýl vína; ich cieľom je fľašovať autentickú chuť, ktorú poznali ich predkovia. Využívajú unikátny amfiteáter viníc v San Pietro, kde sa snúbi hrdinské vinohradníctvo (práca na strmých svahoch) s rešpektom k prírodným cyklom. Pre TRIVINO.SK je Varaschin dôkazom, že skutočná kvalita nepodlieha móde, ale pretrváva desaťročia.
