BARICHEL Extra Brut Ultra Trail Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
Svieže umenie
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, večírek, banket, párty, slavnostní příležitost |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 4 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá se zelenými odlesky |
| Aromatika: | Svieža, rafinovaná, ovocná, harmonická |
| Chuť: | Svieža, harmonická s dobrým telom. |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 6,0 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat |
| Párování s jídlem: | vegetariánské jídlo, mořské plody, aperitiv, sýry s modrou plísní |
Barichel Ultra Trail Valdobbiadene Extra Brut je exkluzívne prosecco kategórie Superiore DOCG z regiónu Conegliano-Valdobbiadene, vyrobené výhradne z odrody Glera.
V pohári sa objaví jemná slamovožltá farba s dlhotrvajúcim a jemným perlením.
Už prvý pohár prezrádza sviežu, krížovo banánovú a ovocnú arómu, s náznakom „yeasty“ (jemný kvasnicový) profil, ktoré sú typické pre najlepšie proseccá Extra Brut.
V chuti je veľmi suché, krehké, svieže, brilantne minerálne a iskrivo ovocné, s veľmi nízkym zvyškovým cukrom.
Víno má podľa Vivino hodnotenie 4,1/5 (TOP 32% prosecco z oblasti), obľúbené pre svoju čistotu, ľahkosť a výrazné perlenie.
Ideálne na aperitív, ku mušlám, údenému lososu, vegetariánskej kuchyni alebo syrovým snackom, kde jeho sviežosť perfektne vynikne. Najlepšie vynikne chladené na 6–8 °C.
Barichel Ultra Trail je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú mimoriadne suché, elegantné a svieže prosecco, pri porovnaní s Champagne oveľa dostupnejšie a perfektne bublinkové. Vhodné na slávnostné príležitosti aj denné popíjanie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
