BASTIA Extra Brut Introverso Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
Nulový cukor, maximálna eleganciu – Prosecco pre znalcov
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | rodinná oslava, večírek, banket, párty, romantická večeře, dar pro dobrého přítele |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 0 g/l |
| Kyseliny: | 6,5 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá |
| Aromatika: | Jemne kvetinová s vôňou ruže, akácie a vistérie |
| Chuť: | Úplne suchá, ale príjemne ovocná a jemná |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 4,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat |
| Párování s jídlem: | středně zralé sýry, grilovaná zelenina, uzeniny |
Valdobbiadene Introversø Extra Brut DOCG od vinárstva Bastia Rebuli Michele predstavuje vzácny príklad skutočného Brut Nature Prosecca s nulovým obsahom zvyškového cukru. Tento brut estremo – extrémne suché víno – pochádza z dvoch vybraných vinohradov Saccol a Bastia vo Valdobbiadene, kde 45-ročné vinice vo výške 200–300 m n. m. s juho-juhozápadnou orientáciou produkujú hrozno výnimočnej kvality a prirodzenej kyslosti.
Názov „Introversø“ nie je náhodný – toto víno má silný charakter a nie je pre každého. Neodhalí sa hneď, no pre tých, ktorí milujú úplne suché vína, prinesie s nulou na konci (0 g/l cukru) čisté uspokojenie. Je to nízkokalorické Prosecco pre tých, ktorí hľadajú eleganciu bez pridaného cukru.
Vo vašom pohári sa víno prezentuje slamovožltou farbou s jemnou a pretrvávajúcou perlážou. Pri prvom privoňaní vás osloví vôňa ruží, akácie a vistérie, prelínajúca sa s tónmi bielych broskýň a zrelých hrušiek, čo vytvára jemnú aromatickú komplexnosť.
V chuti sa Introversø prejavuje ako úplne suché víno, ktoré si zachováva plnosť, jemnosť a krémovú hladkosť typickú pre odrodu Glera, bez potreby pridaného cukru. Aromatická komplexnosť a okrúhlosť v ústach sú výsledkom starostlivej vinifikácie – hrozno sa zbiera v prvej polovici septembra výlučne ručne, spracováva sa v ten istý deň jemným lisovaním a fermentuje pri kontrolovanej teplote po statickom usadzovaní.
Minerálny záver s jemnou suchosťou podčiarkuje delikátnu eleganciu tohto vína. S obsahom alkoholu 11 % je Introversø ideálnym spoločníkom pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok z Prosecca – plný chuti, krémový, hladký a úplne bez cukru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
