COL DEL BALT Brut 3punto4 Vino Spumante, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | Ostatní |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 9 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá se zelenkavými odlesky |
| Aromatika: | Náznaky bielych kvetov, kvetov akácie, ovocné tóny citrusových plodov a zeleného jablka |
| Chuť: | Vyznačuje sa vyváženou kyselinkou a dobrou chuťou, je svieža a elegantná |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,0 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
Šumivé biele víno vyrobené z hrozna Glera, ktoréa vzniká procesom šumivého kvasenia v autokláve podľa Charmatovej metódy. Tento proces je pomalý a opatrný, pri nízkej teplote, a na rozdiel od iných šumivých vín vinárstva dosahuje len 3,4 atmosféry tlaku v procese šumenia, zatiaľ čo iné dosahujú 5 atm. Týmto spôsobom sa podčiarkujú jedinečné vlastnosti odrody Glera a vytvára sa jemné a trvajúce perlenie. Paleta vôní obsahuje široké spektrum ovocných, citrusových a sviežich zeleninových tónov. Na podnebí je toto víno harmonické v jeho živej sviežosti a je suššie v charaktere. Je to šumivé víno, ktoré vás osloví svojou komplexitou a osviežujúcou chuťou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
