RUGE Brut Nature L´essenziale Col Fondo Frizzante, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | Ostatní |
| Vhodná příležitost: | večírek, banket, párty, dar pro dobrého přítele, svatba, dar pro zákazníka |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 0 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Slaměná platina |
| Aromatika: | Jablká, konvalinka, orgován, šalvia a tymián, limetka, pomaranč a minerálne tóny pemzy |
| Chuť: | Veľmi suchá, s vysokým obsahom kyselín, svieža a ovocná, s trochou krémovosti |
| Alkohol: | 11,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korunkový uzávěr |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 5-7 °C |
| Tlak v láhvi: | 2,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Tradiční metoda |
Toto jedinečné víno, vyrobené z precízne vybraného hrozna pestovaného na strmých svahoch exkluzívnej časti Valdobbiadene, predstavuje nesmierne dôležité vinohradnícke dedičstvo tohto regiónu. Jeho šumivý charakter je vytvorený prirodzeným opätovným kvasením vo fľaši, ktoré je starodávnou metódou získavania šumivých vín, miestne známych ako „col fondo“ alebo „s kalmi“. Prítomnosť prírodných kalov vo fľaši dodáva tomuto vínu výnimočnú aromatickú komplexnosť a zreteľne zdôrazňuje jeho pôvodný terroir. Toto je víno určené pre náročných gurmánov. Od roku 2020 je s hrdosťou súčasťou projektu Col Fondo Agricolo, čím nadväzuje na bohatú tradíciu a vášeň pre kvalitu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Názov Ruge nie je len značkou, je to historická prezývka rodiny Ruggeri v štvrti Follo v obci Santo Stefano. Toto vinárstvo je antitézou k priemyselnej výrobe Prosecca. Je to projekt bratov, ktorí sa rozhodli vrátiť k absolútnym koreňom "Vignaioli" (nezávislých vinohradníkov). Sú členmi prestížnej organizácie FIVI (Federazione Italiana Vignaioli Indipendenti), čo garantuje, že všetko hrozno vo fľaši pochádza výlučne z ich vlastných viníc.
Filozofia Ruge je definovaná pojmom "Esencialita". V ich vínach nehľadajte "navoňanú" a umelú sladkosť. Ich cieľom je preniesť do pohára drsnosť a krásu strmých svahov Santo Stefano. Využívajú gravitačné toky v pivnici a minimálne zásahy, aby zachovali vertikálnu štruktúru a slanú mineralitu, ktorá je pre ich staré vinice typická. Na TRIVINO.SK prezentujeme Ruge ako voľbu pre puristov.
