RUGE Extra Dry Primario Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | rodinná oslava, večírek, banket, párty, romantická večeře, dar pro dobrého přítele |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera, Verdiso |
| Zbytkový cukr: | 13 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá |
| Aromatika: | Plná s elegantnými a komplexnými ovocnými vôňami |
| Chuť: | Intenzívna, hladká |
| Alkohol: | 11,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 7-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
Prosecco, ktoré je skvostom všestrannosti, perfektným spoločníkom pre aperitívy v kruhu vašich najbližších. Jeho sviežosť a ovocné nuansy sú doplnené typickým korenistým dotykom charakteristickým pre tento región. Vyrobené metódou Martinottiho počas približne 45 dní, toto víno ponúka vyváženú a trvalú chuť, ktorá zaručuje nezabudnuteľný zážitok pri každom dúšku. Skvelé pre tie najlepšie chvíle pohody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Názov Ruge nie je len značkou, je to historická prezývka rodiny Ruggeri v štvrti Follo v obci Santo Stefano. Toto vinárstvo je antitézou k priemyselnej výrobe Prosecca. Je to projekt bratov, ktorí sa rozhodli vrátiť k absolútnym koreňom "Vignaioli" (nezávislých vinohradníkov). Sú členmi prestížnej organizácie FIVI (Federazione Italiana Vignaioli Indipendenti), čo garantuje, že všetko hrozno vo fľaši pochádza výlučne z ich vlastných viníc.
Filozofia Ruge je definovaná pojmom "Esencialita". V ich vínach nehľadajte "navoňanú" a umelú sladkosť. Ich cieľom je preniesť do pohára drsnosť a krásu strmých svahov Santo Stefano. Využívajú gravitačné toky v pivnici a minimálne zásahy, aby zachovali vertikálnu štruktúru a slanú mineralitu, ktorá je pre ich staré vinice typická. Na TRIVINO.SK prezentujeme Ruge ako voľbu pre puristov.
