BARICHEL Brut Distivello Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
Prémiové Prosecco s nádychom citrusov a exotiky
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, večírek, banket, párty, slavnostní příležitost |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 9 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá |
| Aromatika: | Tóny zeleného jablka a exotických kvetov vistérie |
| Chuť: | Svieža, príjemná na podnebí |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Roční produkce: | 15,000 lahví |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat |
| Párování s jídlem: | mořské plody, ryby, tapas |
Barichel Valdobbiadene Dislivello Brut je prémiové šumivé víno z oblasti Conegliano-Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, vyrábané výhradne z odrody Glera v srdci severotalianskej oblasti Veneto.
V pohári vyniká svetlo slamovožltá farba s jemným a dlhotrvajúcim perlením.
Víno vás očarí okamžitou sviežou vôňou s tónmi ananásu, tropického ovocia, pomarančovej kôry, grepu a jemnej briošky, v pozadí nechýba ani decentná floralita a kvasnicová elegancia.
V ústach je tento Brut jemne suchý, veľmi harmonický, štrukturálne pevný s príjemnou, osviežujúcou kyselinou a minerálnym záverom. Ideálny ako slávnostný prípitok, na letné večierky, aperitív alebo k ľahkým predjedlám z morských plodov a zeleniny.
Toto Prosecco patrí do TOP 25 % vín z Valdobbiadene podľa hodnotení Vivino (4,2–4,3/5). Odporúčame podávať dobre vychladené pri 6–8 °C; vďaka svojej jemnosti a charakteru je vhodné aj pre náročnejších milovníkov šumivých vín. Barichel Dislivello je ukážkou prestíže talianskej bublinovej klasiky, spája nádherne sviežu ovocnosť s čistým, elegantným záverom.
Perfektne doplní mušle, údeného lososa, syrové tapas alebo ovocné dezerty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
