BARICHEL Extra Dry Trail Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, večírek, banket, párty, slavnostní příležitost |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 16 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá se zelenými odlesky |
| Aromatika: | Jemná, ovocná a aromatická |
| Chuť: | Svieža, harmonická a zamatová |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 6,0 bar |
| Roční produkce: | 15,000 lahví |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat |
| Párování s jídlem: | mořské plody, lehké předkrmy, tapas, středomořská kuchyně |
Barichel Valdobbiadene Extra Dry Prosecco Superiore DOCG je elegantné šumivé víno z oblasti Conegliano-Valdobbiadene v regióne Veneto, považované za TOP 29 % prosecca z tejto oblasti a 26 % najlepších svetových šumivých vín podľa hodnotení Vivino.
V pohári očarí bledá slamená farba s jemným iskrivým perlením. Vôňa je čistá, jemná – dominuje žlté jablko, hruška, citrusové plody, divoké bobule a kvetinové tóny.
Chuť je prívetivá, svieža, stredne intenzívna, perlivá a decentne sladkastá, s ľahkým citrusovo-ovocným štýlom. Jemná kyselina krásne ladí s ovocnými nuansami, záver je harmonický a povzbudzujúci. Extra Dry štýl znamená, že víno je stále svieže a suché, no s jemnejším dotykom zvyškového cukru, čo zvýrazňuje ovocné charakteristiky.
Víno je ideálne na slávnostné servírovanie, ako aperitív, k predjedlám z morských plodov, k syrom aj zeleninovým snackom. Najlepšie si ho vychutnáte vychladené na 6–8 °C.
Toto prosecco je spoľahlivá a pôsobivá voľba, keď chcete eleganciu s cenovou dostupnosťou v štýle DOCG.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
