GEMIN Brut Prosecco DOC Treviso, 0,75l
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8016478117005 |
| Třída kvality: | DOC |
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, večírek, banket, párty, grilovačka |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 10 g/l |
| Kyseliny: | 5,0 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá |
| Aromatika: | Intenzívne tóny kvasiniek a zrelých jabĺk |
| Chuť: | Svieža a živá kyslosť, ktorú vyvažuje bohatý chuťový profil |
| Alkohol: | 12,00% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 8-9°C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat |
| Párování s jídlem: | drůbež, ryby, aperitiv, bílé maso |
Z provincie Treviso, srdca talianskych vinohradov, vám predstavujeme tento špeciál - Prosecco z hrozna Glera.
Jeho elegantná slamovo žltá farba je prísľubom jemného pôžitku. Na jazyku rozkvitne s plnou, intenzívnou chuťou.
Ideálne proesecco ako živý aperitív, ktorý môžete podávať pred večerou, alebo ako perfektný záver gurmánskeho jedla. Podávajte v pohároch Bellied pri teplote 8-9° C, aby ste naplno ocenili jeho výnimočný buket. Neodolateľný pôžitok čaká...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Príbeh značky Gemin je príbehom Guglielma Bortolomiola, ktorého všetci v Valdobbiadene poznali pod prezývkou "Gemin". Bol to vizionár a jeden zo zakladateľov Confraternita del Prosecco, ktorý veril v potenciál strmých kopcov dávno predtým, než sa stali svetoznámymi. Dnes vinárstvo vedie jeho dcéra Paola Bortolomiol s rodinou, pričom verne strážia otcov odkaz.
Filozofia Spumanti Gemin je postavená na udržateľnosti (certifikácia SQNPI) a ručnej práci. Ich vinice sa nachádzajú v srdci zóny UNESCO, často na tak strmých svahoch, že hovoríme o "hrdinskom vinohradníctve". Gemin sa nesnaží víno "vylepšovať" v pivnici; ich cieľom je zachovať intaktnú kvetinovú aromatiku Glery, ktorú získala vďaka chladným nociam a vápencovému podložiu. Pre TRIVINO.SK je Gemin symbolom historickej kontinuity a nefalšovanej kvality.
Odkaz vinárstva: Neuspokojte sa len s priemerným „prosecchinom“, ale prežite emócie spolu s priateľmi a rodinou pri pohári VALDOBBIADENE DOCG GEMIN. Na zdravie všetkým.

