LE COLTURE Extra Brut Gerardo Rive Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, 0,75l
Extra Brut z najstarších vinohradov Gerardo
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8026489100910 |
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | rodinná oslava, večírek, banket, párty, romantická večeře, dar pro dobrého přítele |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 2 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Velmi čirá slámově žlutá |
| Aromatika: | Intenzívna s kvetinovými a sviežimi ovocnými tónmi, ako je práve nakrájané jablko a hruška |
| Chuť: | Obzvlášť suché bublinky, v ktorých vyniká zreteľný tón kyslosti a chuti |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 6-8 °C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Párování s jídlem: | vegetariánské jídlo, rybí předkrmy, mořské plody |
| Položka byla vyprodána… | |
Le Colture Rive di Santo Stefano “Gerardo” Extra Brut je víno, ktoré vzdáva hold tradícii vinárov, ktorí pestovali svoje vinohrady (rive) s oddanosťou, túžbou a rešpektom k strmým svahom Santo Stefano. Víno pochádza z najstarších vinohradov (35‑40 rokov), ktoré sú schopné poskytovať výnimočnú koncentráciu a komplexnosť. Farba je typickým slámovo‑žltým odtieňom s jemným a výdatným perlením, ktoré dodáva elegantný pohyb v pohári.
Vo vôni víno otvára výrazné tóny citrusov a sviežej zeleniny, doplnené jemnými náznakmi čerstvo upečeného chleba, ktoré pôsobia ako dotyk terroiru a vinifikácie. V chuti objavíte živú sviežu kyselinku, harmonický profil, čistý záver a dlhú dochuť, ktorá potvrdzuje výraznú čistotu a vysokú pitelnosť. Perlenie je jemné, “pin‑point”, ktoré pretrváva a oživuje každý dúšok, čím podčiarkuje grafický kontrast medzi jemnosťou a vitalitou.
Toto víno je ideálne ako sofistikovaný aperitív, ale tiež funguje k predjedlám z rýb, grilovanej zeleniny, jemne dochuteným morským plodom či stredne ťažkým jedlám. Vo forme “Gerardo” predstavuje spojenie dedičstva, charakteru a moderného štýlu — vo fľaši, ktorá hovorí o vinárskom dedičstve s eleganciou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Vinárstvo Le Colture v malebnej dedinke Santo Stefano di Valdobbiadene nie je len podnikom, je to dedičstvo. Rodina Ruggeri tu pestuje vinič nepretržite už od roku 1500. Dnes vedie vinárstvo Cesare Ruggeri so svojimi tromi deťmi (Silvia, Alberto, Veronica), čo z nich robí jeden z najautentickejších rodinných tímov v regióne.
Filozofia Le Colture je postavená na koncepte "od kmeňa po fľašu". Na rozdiel od mnohých veľkých značiek, ktoré hrozno nakupujú, Le Colture svoje vinice (približne 40 hektárov) plne vlastní a kontroluje. To im umožňuje absolútnu kontrolu nad kvalitou suroviny. Ich prístup kombinuje úctu k historickému terroiru Santo Stefano s modernými technológiami, výsledkom čoho sú vína s krištáľovou čistotou, ktoré definujú moderný štandard pre Valdobbiadene DOCG.
