GEMIN Brut Prosecco DOC Treviso, 0,2l
Kód: 880157Detailní popis produktu
Prosecco Treviso DOC Brut je tradičné talianske šumivé víno pochádzajúce z presláveného regiónu Treviso v oblasti Veneto, známeho kvalitným Proseccom. Vyrobené je z odrody Glera, ktorá dodáva vínu jeho charakteristickú ovocnú arómu, sviežosť a eleganciu.
Víno má svetložltú farbu so zelenkastými odleskami a jemným, pretrvávajúcim perlením. Vôňa je svieža a ovocná, s tónmi zeleného jablka, citrusov, hrušky a bielych kvetov. Chuť je suchá, čistá a veľmi harmonická, s príjemnou kyselinkou, jemným ovocným nádychom a dlhou sviežou dochuťou.
Prosecco Treviso DOC Brut je ideálnou voľbou ako aperitív, k slávnostným príležitostiam alebo ako sprievod ľahkých pokrmov. Suchý štýl Brut osloví tých, ktorí hľadajú jemné bublinky s vyváženou ovocnosťou a elegantným charakterom.

Doplňkové parametry
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8016478104005 |
| Třída kvality: | DOC |
| Vhodná příležitost: | setkání s přáteli, večírek, banket, párty, víno na terasu, balkon |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 10 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Světlá starorůžová s barevnými tóny, které blednou do korálově růžové |
| Aromatika: | Svieža a intenzívna, so širokým ovocným tónom |
| Chuť: | Drobné červené bobuľové ovocie, takmer ako lesné jahody, granátové jablko, egreš a šalvia |
| Alkohol: | 12,00% |
| Objem: | 0,20l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | šroubovací uzávěr |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 8-10 °C |
| Tlak v láhvi: | 2,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Párování s jídlem: | vegetariánské jídlo, mořské plody, ryby, aperitiv |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Příběh značky Gemin je příběhem Guglielma Bortolomiola, kterého všichni ve Valdobbiadene znali pod přezdívkou „Gemin“. Byl vizionářem a jedním ze zakladatelů Confraternita del Prosecco, který věřil v potenciál strmých kopců dávno předtím, než se staly světově proslulými. Dnes vinařství vede jeho dcera Paola Bortolomiol s rodinou a věrně střeží otcův odkaz.
Filozofie Spumanti Gemin je postavena na udržitelnosti (certifikace SQNPI) a ruční práci. Jejich vinice se nacházejí v srdci oblasti UNESCO, často na tak strmých svazích, že mluvíme o „hrdinském vinohradnictví“. Gemin se nesnaží víno vylepšovat ve sklepě; jejich cílem je zachovat neporušenou květinovou aromatiku odrůdy Glera, kterou získává díky chladným nocím a vápencovému podloží.
Poselství vinařství: Nespokojte se pouze s průměrným „prosecchinem“, ale prožijte emoce společně s přáteli a rodinou při sklence VALDOBBIADENE DOCG GEMIN. Na zdraví všem.
