VARASCHIN Brut Rive Brunoro Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 0,75l
Brut prosecco s tónmi broskyne, jablka a vistérie
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| Třída kvality: | DOCG |
| Vhodná příležitost: | rodinná oslava, romantická večeře, slavnostní příležitost |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 8 g/l |
| Kyseliny: | 6,0 g/l |
| Barva: | Brilantní slámově žlutá |
| Aromatika: | Intenzívna a elegantná s nádychom divokého jablka |
| Chuť: | Pikantná a harmonická |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 5-6 °C |
| Tlak v láhvi: | 6,0 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Párování s jídlem: | rybí předkrmy, aperitiv, lehké předkrmy, rizoto |
| Položka byla vyprodána… | |
ORFEO 1969 je výnimočné millesimato prosecco pochádzajúce z jednej z najuznávanejších oblastí – Rive di Santo Stefano. Vyrába sa výhradne z odrody Glera (100 %) z viníc položených v nadmorskej výške 400 m n. m., ktoré sa obrábajú systémom Double-arched cane na podnoži 420/A.
Hrozno sa zbiera ručne v polovici až koncom septembra, s dôkladnou selekciou. Po zbere prebieha jemné lisovanie v pneumatickom lise a fermentácia muštu pri kontrolovanej teplote so zrením 2–3 mesiace na kvasinkách. Víno potom zreje minimálne 6 mesiacov v autokláve metódou Martinotti (Charmat) pri 17 °C, nasleduje stabilizácia pri –4 °C a mikrofiltrácia pred fľaškovaním.
Vo farbe vína dominuje jemný slamovožltý odtieň, doplnený o jemné, vytrvalé bublinky a hodvábnu, krémovú penu. Vôňa je intenzívna a elegantná, s tónmi ruže, bielej broskyne a vlašského orecha. Chuť je dokonale vyvážená medzi sviežosťou, jemnosťou a živou kyselinkou.
ORFEO 1969 je ideálny ako elegantný aperitív, no najviac zažiari v spojení s jemnými rybími jedlami, morskými plodmi či jarnými rizotami a zeleninovými pokrmami.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Meno Varaschin je v oblasti Valdobbiadene synonymom pre korene a kontinuitu. Vinárstvo, ktoré v roku 1930 založil Matteo Varaschin, sídli v San Pietro di Barbozza, čo je historické a duchovné centrum produkcie Prosecca (sídlo Bratstva Valdobbiadene). Dnes, pod vedením Luigiho a jeho dcér, predstavuje Varaschin most medzi "starou školou" a modernou enológiou.
Ich filozofia je postavená na uchovaní pamäte terroir. Varaschin sa nesnaží o "medzinárodný" štýl vína; ich cieľom je fľašovať autentickú chuť, ktorú poznali ich predkovia. Využívajú unikátny amfiteáter viníc v San Pietro, kde sa snúbi hrdinské vinohradníctvo (práca na strmých svahoch) s rešpektom k prírodným cyklom. Pre TRIVINO.SK je Varaschin dôkazom, že skutočná kvalita nepodlieha móde, ale pretrváva desaťročia.
