GEMIN Extra Dry Prosecco DOC Treviso, 0,75l
Kód: 880053Detailní popis produktu
Objavte klenot z provincie Treviso: Prosecco vyrobené z prvotriednej Glery.
Toto oslnivé Prosecco vás prekvapí svojou žiarivou slamovo žltou farbou, ktorá dokonale kontrastuje s jeho delikátnou vôňou. Očarí vás jeho bohatá a intenzívna chuť, ktorá oživí každý moment. Ako skvelý úvod do večera ho odporúčame podávať ako aperitív, ale jeho elegancia sa vyníma aj ako záverečná pocta jedlu.
Pre maximálny zážitok servírujte v pohároch Bellied pri optimálnej teplote 8-9° C a nechajte sa unášať tými najjemnejšími tónmi, ktoré tento nápoj ponúka. Doprajte si skutočný gurmánsky zážitok!

Doplňkové parametry
| Kategorie: | PROSECCO |
|---|---|
| EAN: | 8016478118002 |
| Třída kvality: | DOC |
| Vhodná příležitost: | večírek, banket, párty, svatba, grilovačka |
| Země původu: | Itálie |
| Odrůda hroznů: | Glera |
| Zbytkový cukr: | 16 g/l |
| Kyseliny: | 5,5 g/l |
| Barva: | Slámově žlutá |
| Aromatika: | Jemná |
| Chuť: | Intenzívna, hladká |
| Alkohol: | 11,50% |
| Objem: | 0,75l |
| Dostupné ročníky: | na dotaz |
| Uzávěr: | korek |
| Vegan: | ne |
| Bio: | ne |
| Teplota servírování: | 8-9°C |
| Tlak v láhvi: | 5,5 bar |
| Skladování: | Chladné a tmavé místo při teplotě 12-15 ° C korkem nahoru. |
| Metoda: | Charmat – Martinotti |
| Párování s jídlem: | mořské plody, ryby, bílé maso |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Příběh značky Gemin je příběhem Guglielma Bortolomiola, kterého všichni ve Valdobbiadene znali pod přezdívkou „Gemin“. Byl vizionářem a jedním ze zakladatelů Confraternita del Prosecco, který věřil v potenciál strmých kopců dávno předtím, než se staly světově proslulými. Dnes vinařství vede jeho dcera Paola Bortolomiol s rodinou a věrně střeží otcův odkaz.
Filozofie Spumanti Gemin je postavena na udržitelnosti (certifikace SQNPI) a ruční práci. Jejich vinice se nacházejí v srdci oblasti UNESCO, často na tak strmých svazích, že mluvíme o „hrdinském vinohradnictví“. Gemin se nesnaží víno vylepšovat ve sklepě; jejich cílem je zachovat neporušenou květinovou aromatiku odrůdy Glera, kterou získává díky chladným nocím a vápencovému podloží.
Poselství vinařství: Nespokojte se pouze s průměrným „prosecchinem“, ale prožijte emoce společně s přáteli a rodinou při sklence VALDOBBIADENE DOCG GEMIN. Na zdraví všem.
